Akce a novinky

Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

1. třída v knihovně

I letos přivítala naše knihovna opakovaně žáčky první třídy s jejich paní učitelkou Klárkou Růžičkovou. Při své druhé návštěvě děti předvedly, jak se naučily číst a odměnou jim bylo kromě knížky, diplomu a drobných dárků vystoupení paní Venduly Burger s interaktivním představením "Pipi Dlouhá punčocha".

Vánoční výstava

V prosinci proběhla v knihovně prodejní výstava prací žáků ABA školky a ABA školy, která se setkala s velkým úspěchem

Knihobudky

Náš městys má 3 nové knihobudky. Jsou zabudované jedna na keltském hřišti, další na dětském hřišti za drahou a poslední je v Cerhýnkách u spolkového domu. V knihobudkách jsou knížky, které byly sice vyřazené z knihovního fondu, ale ještě by byla škoda takové knihy vyhodit a potom knihy, které přinesli do knihovny občané darem. Každý zájemce si může libovolnou knihu půjčit nebo vzít a vyměnit za jinou. Pokud by měl někdo větší množství knih, které by chtěl vyřadit a do knihobudky darovat, prosíme, aby knihy přinesl do knihovny, která se postará o průběžné doplňování. Doufám, že alespoň někomu knihy z knihobudek zpříjemní volné chvíle a že nám knihobudky budou dlouho sloužit.

1. třída v knihovně

Koncem školního roku navštívili knihovnu žáci 1. třídy základní školy s paní učitelkou Strnadovou. Protože většina dětí byla v knihovně poprvé, prohlídly si, jak to v takové knihovně vypadá a když vyplnily pracovní listy, které tam na ně čekaly, mohly si jít za odměnu pohrát do dětského koutku. Každému žáčkovi paní učitelka na závěr předala drobné upomínkové předměty pro začínající čtenáře. Dětem se v knihovně líbilo, všechny byly velmi aktivní a tak věřím, že se do knihovny budou rády vracet.

Akce uskutečněné v roce 2020

Během měsíce ledna proběhla při příležitosti znovuotevření knihovny výstava obrazů paní Heleny Polákové nazvaná "Maluji srdcem a láskou".

Další výstava, tentokrát paní Ilony Bochníčkové, se uskutečnila v říjnu, bohužel z důvodu vyhlášení nouzového stavu a uzavření knihovny byla předčasně ukončena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!